دوشنبه 20 مرداد 1399   19:38:50

امكانات صفحه
 • ارسال به دوستان
 • اضافه كردن به ليست دلخواه مرورگر
 • تعيين صفحه پيش فرض مرورگر
 • چاپ
 • آر.اس.اس
 • آمار بازدید
  تعداد بازدید از سایت: 34104940
  تعداد بازدید این صفحه: 369923
  در امروز: 49511

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

تأسیس دانشکده مهندسی حمل و نقل ریلی درون شهری


 

با توجه به افق چشم انداز و اصلاح الگوی مصرف ، یکی از موارد مهم توسعه توجه به سیستم های حمل و نقل ریلی درون شهری است به طوری که هفت کلان شهر کشور در حال احداث و شهرهای قم و کرمانشاه نیز به زودی به جمع قبلی خواهند پیوست و انتظار می رود که در آینده نزدیک شهرهای دیگری نیز وارد این صنعت شوند و بنابراین افزایش روزافزون تقاضا برای متخصصان این صنعت در آینده ای نزدیک اجتناب ناپذیر خواهد بود .  
آقای مهندس نادررضا نوری مسئولیت راه اندازی اولین خط متروی تهران را داشته اند. درآن مقطع ایشان با استفاده ازفارغ التحصیلان دانشکده متروتهران( که درحال حاضر به صورت دانشکده فعالیتی ندارد) ، توانستند خط یک را به بهره برداری برسانند. با توجه به نیاز کشور، تأمین نیروهای متعهد ومتخصص، بدون وابستگی به خارج کشور، بسترسازتحقق این آرمان ملی است و بنابراین تربیت وآموزش نیروی کارمناسب برای راهبری،حفظ و نگهداری تجهیزات ثابت و متحرک ضروری است. دراین رابطه، سازمان که مسئولیت ایجاد وراه اندازی انواع سیستم های ریلی ازجمله قطارهوایی، متروسبک، متروسنگین، قطارسریع السیر و اتوبوس ریلی را دردستورکاردارد، برای تحقق این امربزرگ ، موفق به مبادله تفاهم نامه ای با دانشگاه محترم تربیت معلم درجهت تأسیس دانشکده مذکوروتوسعه های بعدی آن شده است.
ایده تأسیس چنین دانشکده ای ، از سال ها قبل توسط آقای مهندس نوری به وجود آمده و آن را پرورش داده بودند که نهایتاً منجر به انعقاد تفاهم نامه ای فی ما بین سازمان و دانشگاه تربیت معلم در تاریخ 5/2/88 گردید و متعاقب آن در 23/3/88 ، جناب آقای دکتر زاهدی ، وزیر محترم علوم ، تحقیقات و فناوری موافقت آن وزارت با ایجاد دانشکده مترو در دانشگاه تربیت معلم را اعلام فرمودند .
در ادامه فرآیند ، جهت تسریع در امور تأسیس دانشکده ، سازمان و دانشگاه به تشکیل کمیته های به شرح ذیل پرداخته اند :
1 - کمیته آموزش
2 - کمیته ساخت واجرا
3 - کمیته اخذ مجوزها
4 - کمیته اخذ بودجه
5 - کمیته فناوری

کمیته آموزش ، طی جلسات متعدد ، شش رشته در مقطع کارشناسی ارشد را مصوب نموده است که عبارتند از :
1 - رشته مهندسی برق قطارشهری 
2 - رشته مهندسی مکانیک قطارشهری
3 - رشته مهندسی ایمنی قطارشهری
4 - رشته مهندسی نگهداری و تعمیرات قطارشهری
5 - رشته مهندسی زیرساخت قطارشهری 
6 - رشته مدیریت بهره برداری قطارشهری

در حال حاضر سیلابس های 4 رشته به قرار زیر تهیه و به امضاء 5 نفر از استادان عضو هیأت علمی دانشگاه ها رسیده و نهایی شده که پس از تصویب در شورایعالی دانشگاه تربیت معلم به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری ارسال خواهد شد .
1 - رشته مهندسی برق قطارشهری
2 - رشته مهندسی مکانیک قطارشهری
3 - رشته مهندسی ایمنی 
4 - رشته مهندسی زیرساخت


اقدامات دانشگاه تربیت معلم
:

جناب آقای دکتر طاهری زاده رئیس محترم دانشگاه تربیت معلم طی نامه ای به جناب آقای محسنی نیا ، معاونت محترم برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و ارسال رونوشت آن به مدیر کل محترم طرح های عمرانی وزارت محترم علوم ، تحقیقات و فناوری جناب آریالای مهندس منصورفارسی اظهار داشتند که :
احتراماً بازگشت به نامه شماره 15600/61 مورخ 24/6/88 به پیوست لیست تکمیل شده اطلاعات و اعتبارات پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای پیشنهادی این دانشگاه برای سال 1389 که نیازبه اخذ مجوز از کارگروه ماده 32 قانون برنامه چهارم توسعه را دارند ارسال می گردد ، خواهشمند است دستورفرمایید اقدامات لازم را مبذول فرمایند .
ضمناً عنوان پروژه های پیشنهادی به شرح ذیل اعلام می گردد :
1- احداث دانشکده مترو 
2- تکمیل و تجهیز سالن چند منظوره ناتمام ورزشی 
3- احداث دانشکده فنی و مهندسی
4- احداث خوابگاه مجردی 
5- پروژه احداث سلف سرویس 
  
  

تعداد بازديد اين صفحه: 369923
تعداد بازديد کنندگان سايت: 34104940 تعداد بازديد زيرپورتال: 374028 اين زيرپورتال امروز: 1091 سایت در امروز: 49511 اين صفحه امروز: 1085
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری کرج می باشد.